RSS Feed Directory
1551 feed-uri in director
Hotnews.ro Sport

​CM Handbal (m): Suedia, Spania și Franța au obținut biletele pentru semifinale
Reprezentativele Suediei, Spaniei și Franței au obținut, miercuri, calificarea în semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin din Egipt, după ce au trecut de selecționatele Qatarului, Norvegiei, respectiv Ungariei.

​VIDEO Liga 1: Gură de oxigen pentru Dinamo - "Câinii" au obținut victoria grație unui gol controversat (2-1 vs Gaz Metan Mediaș)
După ce a pierdut ultimele două meciuri (cu Chindia și Botoșani), Dinamo a obținut o victorie foarte importantă, miercuri, pe teren propriu, împotriva formației Gaz Metan Mediaș, în etapa a 19-a din Liga 1.

​Cupa Italiei: Atalanta s-a calificat în semifinale, după ce a învins-o pe Lazio în inferioritate numerică
​Atalanta a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-2), echipa Lazio şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei.

​CM Handbal (m): Danemarca, prima semifinalistă / Victorie cu Egipt, după patru reprize de prelungiri și aruncări de la 7 metri
Campioana mondială en-titre la handbal masculin, Danemarca, s-a calificat greu, după patru reprize de prelungiri şi aruncări de la 7 metri, în semifinalele actualei ediţii a competiţiei, după ce a eliminat, în sferturile de finală, chiar gazda turneului final, Egipt.

​Liga 1: UTA Arad, victorie după ce a întors scorul în prelungiri (2-1 vs Poli Iași)
UTA Arad s-a impus, miercuri, pe terenul echipei Poli Iași, scor 2-1, după ce a reușit să marcheze de două ori în prelungirile partidei (minutele 90+2 și 90+4). În urma acestui rezultat, UTA urcă de pe locul 10 pe 9, cu 24 de puncte (la egalitate cu FC Botoşani şi FC Viitorul, de pe locurile 7-8), iar Poli Iaşi rămâne pe locul 16, ultimul, cu 15 puncte.

​VIDEO Gloria Buzău va continua în Liga 2 - Ce a declarat primarul municipiului
Primarul municipiului Buzău, Constantin Toma, a explicat, miercuri, într-o postare pe Facebook, cum s-a ajuns la decizia de desfiinţare a echipei de fotbal Gloria Buzău, care activează în Liga a II-a. Toma a explicat că situaţia financiară a municipalităţii este una foarte proastă din cauza pandemiei şi în acest sens nu se justifică cheltuiala cu echipa de seniori care, fiind o echipă de drept public, nu are drept de promovare în Liga I.

Mesut Ozil nu vrea să mai audă de Germania - Motivul supărării noului jucător al lui Fenerbahce
Mijlocaşul german Mesut Ozil a afirmat miercuri că nu va mai reveni în Bundesliga sau la prima reprezentativă a Germaniei, scrie dpa.

Îi merge bine: Ladislau Boloni, a cincea victorie consecutivă cu Panathinaikos în campionat
Panathinaikos Atena, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Volos, în etapa a XIX-a a campionatului din Grecia.

Liga 1: Academica Clinceni, victorie importantă în tentativa de a prinde un loc de play-off (2-1 cu FC Botoșani)
Academica Clinceni a bifat trei puncte importante în lupta pentru un loc care duce în play-off-ul Ligii 1 la fotbal, cu atât mai mult cu cât victoria a venit împotriva unei contracanditate, FC Botoșani.

Performanța remarcabilă a Simonei Halep - Clasamentul în care apare alături de Navratilova, Evert și Graf
Aflată în prezent în carantină înainte de participarea la Australian Open, Simona Halep se află într-un grup select al sportivelor cu cele mai multe săptămâni consecutive în TOP 10 WTA.